Index · · Forum (søg) · Blogs · Artikler · IRC · Billeder · Video · HWP · Spiki Thu, 6 Feb 2025 20:45 
 Seneste indlæg: [Andet] Ny Stationær - [16c]UdgaardsLoke (d. 27 April 2023)
Reklamer
Rygter uge 11
#1 - Rygtebørsen - Thursday 15-03-2007 kl. 13:59
RygtebørsenDer har virkelig været gang i rygterne denne uge. Tidligere angriber/målmand Allan Rasmussen ser ud til at vende tilbage til klubben efter et års pause. Ligesom forsvaren Emil Gräs er på tale som ny forstærkning, men Bjæverskov er også ude efter det store talent. Som om det ikke var nok, skulle klubben også ligge i forhandlinger med midtbanespiller Christian Husgaard, der også tidligere har spillet i klubben.
På den negative side lyder der forlydender om at stortalent Thomas Nielsen er jagtet af flere storklubber, der skulle være klar til at lægge store transfer beløb på bordet.
#2 - Ã…rets mest oversete spiller - Friday 16-03-2007 kl. 11:24
Årets mest oversete spillerSpændende at have Flo tilbage i truppen. Hovedstødsstærk keeper, og med Sevilla kampen i baghovedet, så er det jo noget man kan få brug for!
Og Bjæverskov, de kan jo ikke tilbyde Emil i nærheden af hvad en storklub som Lellinge kan, det er jeg sikker på han er klar over.

Ellers spændende spillere der er aktive i det store transferspil, bliver spændende at se hvem Lellinge har i truppen når sæsonen bliver skudt i gang.
#3 - ... - Sunday 18-03-2007 kl. 09:19
...hmm nu er romario ved at nå det 1000 mål, og Troels har fundet sin målbog, så troels kan du ikke lige give os en update på hvor mange du mangler for at ramme de 1000?
#4 - Ã…rets mest oversete spiller - Sunday 18-03-2007 kl. 12:06
Årets mest oversete spillerUden trænignskampe, så har jeg scoret omkring 234 kasser. Men jeg mangler stats fra 1995. Desuden er 2004 lid en gråzone, men er ret sikker på at jeg blev topscorer det år med 14 stk.

med træningskampe (de år hvor det er blevet noteret) er jeg oppe på 252.
#5 - ... - Sunday 18-03-2007 kl. 15:13
...hehe sådan.. godt med nogle stats..
#6 - Ã…rets mest oversete spiller - Sunday 18-03-2007 kl. 17:43
Årets mest oversete spillerJeg satser på at runde 250 mål (i officielle kampe) i efteråret, hvis jeg da ellers er skadesfri til den tid!
#7 - mie - Monday 19-03-2007 kl. 07:32
miehvordan fanden kan du skrive alle dine mål ned? det er meget godt gået hehe... har du ik skrevet små specielle noter til hvert mål "løb i hullet, og skød i det korte hjørne" haha..
#8 - drillo - Monday 19-03-2007 kl. 10:25
drilloHvis jeg kender Troels ret kan han huske hvert enkelt mål helt ned til mindste detalje.....
#9 - Ã…rets mest oversete spiller - Monday 19-03-2007 kl. 12:34
Årets mest oversete spillerNår jeg får mit kamera igen, så kan jeg tage et billede af mit fantastiske mål-regnskab, så I kan få et indblik i hvorledes det fungere ;)
#10 - Mie - Tuesday 20-03-2007 kl. 13:58
MieVi burde næsten få Kong allan til at stå ude på sidelinjen under hver kamp og filme det, det kunne ske noget at det kunne komme i onside? Desuden kunne vi også evaluere efter hver kamp og se vores fejl... eller jeres... jeg laver self ingen... men så havde jeg også selv en chance for at se mine mål...:D
#11 - Zlatan - Tuesday 20-03-2007 kl. 18:18
Zlatanså skal sigtekornet da også komme på plads hvis du skal score rico.. det gik jo ikke særlig godt til træning... IGEN
#12 - Riley - Tuesday 20-03-2007 kl. 18:47
Rileyhvis det er mig du mener Mie vil jeg insistere på du titulerer korrekt... Kejser Allan og hvis det er Allan Rasmussen kan du jo passende filme ham fra bænken da han er den skarpeste af jer 2...
#13 - mie - Wednesday 21-03-2007 kl. 07:34
mieJeg taler om allan rasmussen... Jamen jeg synes da alle sammen vi skal se hvem der lavede flest mål sidste år... også tager vi den fra haha... nååhh okay?

godt jeg aldrig har spillet en god træning, men jeg kravler ikke ind i skjul hver gang martin.... hver gang du brænder.. så opstår der på mystiskvis en skade?
#14 - Runaldo - Monday 26-03-2007 kl. 10:46
RunaldoHvis bare vi kan beholde talenterne på Lellinge Arena så skal det nok gå! Lellinge har et godt ungt hold blandet med nogle gamle (skulle jeg ha' sagt rutinerede?) spillere. LIF går en stor fremtid i møde! Nu skal det DM hjem! Og så tager vi Champions League!
Du skal vaere logget ind og godkendt for at kunne skrive en kommentar
Reklamer
   Time: 0.09144401550293 seconds Brugere - Ny blog - Ny artikel - changelog